Rekolekcje Adwentowe dla PZC

5 – 7 grudnia 2014 r.

Już po raz kolejny mamy możliwość pochylić się razem nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Adwent to czas wyczekiwania na przyjście Emmanuela, czas bardzo osobistego, cichego i cierpliwego oczekiwania na spotkanie z Panem w tajemnicy „Maleńkiej Miłości”. Ten czas przypomina nam, że całe nasze życie wypełnione jest tęsknotą, nadzieją i szukaniem Boga. To oczekiwanie na przyjście Jezusa ma być zawsze źródłem radości, bo Bóg stał się człowiekiem, aby ubogacić nas, ludzi, swoim bóstwem. Niech ta głęboka prawda napełnia nasze serca i będzie źródłem prawdziwej radości, ufności i pokoju.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 18:30, zakończenie w niedzielę ok. godz. 14:00.

Zgłoszenia w sekretariacie caritas w Koszalinie tel. 94 342 36 90, 508 930 320.

"Chrześcijanin powinien żyć w perspektywie wieczności" - Święty Jan Paweł II


Miesiąc listopad sprzyja refleksji egzystencjalnej. Jako katolicy wierzymy, że nasza śmierć jest początkiem czegoś nowego, wiecznego, spotkaniem z Bogiem Miłością. Wierząc w Zmartwychwstanie Chrystusa Pana możemy być pewni, że umieramy po to by żyć. W tych dniach także wspominamy wszystkich naszych zmarłych. Ofiarujemy im to, co najcenniejsze – naszą modlitwę. Jest ona wielką otuchą i pomocą dla dusz czyśćcowych i może wyjednać im zbawienie wieczne – ostateczny cel naszego życia.

 

ZAKOŃCZYLIŚMY SEZON WAKACYJNY 2014 r., piękny i radosny czas wypoczynku.

Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z oferty ośrodka w Ostrowcu. Ufam, że dla każdego wakacje to piękny, radosny i owocny czas wypoczynku. Towarzyszyła nam słoneczna pogoda, piękno otoczenia: las i jezioro, możliwość beztroskiej zabawy i spędzania czasu bez pracy.

Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, dobrego zapału do podjęcia nauki i pracy, aby wykonywane obowiązki były źródłem radości i satysfakcji.

ks. dr Piotr Szczepaniuk - dyrektor Ośrodka

Copyright © 2014 Ośrodek Charytatywny CARITAS Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ST. LIBORIUS w Ostrowcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.